Lorem ipsum a généré 30 paragraphes pour vous.
Vous pouvez utiliser ce texte lorem ipsum dans vos maquettes, sites web, design, ebook... Le texte généré aléatoirement est libre de droit.
Le faux texte a bien été copié
Кървави страници, горчиво преминало Но д н е с, днес не е ли пак същото черно тегло, същият хомот, същите вериги Освен тези, що нямат талант да търпят, освен няколко хиляди волнодумни изгнаници, всеки раб божий с християнско смирение ще ни отговори Не, днес си добре живеем с турците, те се образоваха и нам олекна.
Като че Наполеон, в името на цивилизацията и Вилхелм, в името на божия промисъл, не направиха повече зло, повече варварство в 19-ий век, отколкото напр.
Инак той и днес щеше да чете между редовете на черковния ни устав други редове, други думи, кои да му казват Али, тоя народ е болестта на Турция, а дуализмът е пътникът за нейната смърт Ала Али паша е турчин - фанатик и фаталист той се надей само на кучешката животна сила на племето си и като приима за бъл гарски народ тези, що коленичат и скимучат отпреде му, пее и дума Жив е аллах, жива е Турция Много са и робите.
Найденов, да разсъждаваме радвай се г.Савич, да философствуваме радвай се, Мемиш паша, да дипломатизираме радвай се, дядо Блъсков и да мъдрословиме радвай се, г.
Смешен плач Като че от Нимврода до Наполеона, от Камбиза до Вилхелма войната не представя едни и същите зрелища, една и същата цел с едни и същите средства.
Днес царува XIX век.Разбира се, че ние говорим тук не за Балабановия Век.Тоя Век не прилича даже и на своя брат Напредок, когото самата природа е създала отличително от сичките други живи същества.
Тогава човекът наричат разбойник, развратник, низък и варварин Такива бяха и комунистите.Християнството има своите мъченици, доде нарече роба син божий, син человеческий има ги и революцията, за да направи скитника гражданин има ги и ще ги има и социализмът, който иска да направи човека повече от син божий и гражданин - не идеал, а същ човек, и от него да зависи градът, а не той от града.
Пандурски, и горещите желания и надежди на нашите цариградски патриоти.Земи си един комат хляб, малко сланина и една глава лук, пък чети Моята царска воля е, щото сичките животни по държавата и верни мухи поданици да могат да помагат, доколкото им се пада на гърбовете, на ежедневните ми царски подаяния, които полагам за достигане до по-висока степен на моето затлъстявание и за благоденствието на моята обширна кочина.
така, падайте на колене и поблагодарете, мои мили врабци и цанцугери, бача си Добря Войникова, който се е постарал да ви напише Теория на словесността и който се е завзел да ви направи хора.
Идете после това и не радвайте се г-ну Войникову Но г.Паничков си има и врожден талант.Секи от вас знае, че зимно време в Калофер остават само жените, селските терзии, копачите и поповете, защото мъжкото население отива в Цариград да шие на Амбарът.
Слушайте и това ако тоя благодетел на човеческия род ви каже, че той няма време да чете и че вашият вестник му се не харесва, то и в такъв случай не губете куража си.
Тъй мислят и нашите чорбаджии и калимавки, тези амфибии, кои в блатото на дуализма намират своя живот, и онез гладички умовце, кои внасят у нас ръждата на западните предразсъдъци и сметта на гнилата вече европейска цивилизация - без да виждат новите явления на живота нито там, дето са се учили, нито тук, дето учат.
Третята длъжност на писателите и на журналистите е да просят деликатно и да подмамят своите благодетели с особено изкуство.Ако имате намерение да издавате Напредок или Хитър Петър, то отваряйте ушите си и не лапайте мухите.
Отделен, както казахме, нравствено от правителството си, народът много пъти го е оставял само да се бори с Византия, само да си вади очите за престолонаследие тъй щото тука и бяха главните причини, дето гърците можаха да завладеят навреме България, а варварските турски орди съвсем да я разорят и тъй с твърд крак да стъпят на врата на народа.
Разбира се, че публиката има свои слабости, следователно вие, ако искате да попаднат вашите думи на здраво място, сте длъжни да похвалите по-млечните крави и да им дадете титли сахарчица, халвица, високоблагородия и пр.
Слушайте, братя врабци и цанцугери Аз мога да ви уверя, че ако послушате съветите ми и ако се възползувате от обстоятелствата, то вашата прехрана е обезпечена и вашето име ще да се почита и уважава от восток до запад.
Заспиш и сънуваш...Но какво сънуваш - Сънуваш, че светът прилича на кръчма и че гладните, дрипавите и измръзналите народи са се събрали в нея и на колене въздават хвала Бакхусу.
Комунистите са мъченици, защото не са важни средствата в борбата им за свобода, а идеята на тази борба. И свободата ще има свойте езуити, казва Гейне.
B.Даже и женените сърца биват нежни към порасналите дъщери.Когато извършите сичкото това, то повдигнете малко страните си, захлупете отчасти очите си, поухилнете се кисело и помолете великия патриотин да запише няколко екземпляра от вестника ви и да ги хариже на сиромашките деца.
Ако някой богат човек ви удари плесница по едната страна, то вие му обърнете и другата а ако някой богат човек ви каже, че сте глупави и че не знаете какво бръщолевите, то идете на другия ден и помолете го да ви даде добър и умен съвет за това или за онова ваше предприятие.
Дим, дим Под който ние българите така сладко спим.Мислиш, мислиш, пък се попротегнеш като философ, прозевнеш се като дипломатин, почешеш се в тила като политик и ако ти позволи жената или ревматизмът да заспиш, то спиш като Крали Марка.
е.в Диарбекир и в Акия тука връзват други и им четат баснята за вълка и агнето там окачили едного на въже да се поизсуши. Но ние имаме училища, читалища, екзархия, литература, журнали, правдини - имаме младо поколение.
тежко ви и горко ви, ако похвалите някой сиромах, някой хъш или някой западнал търговец Ако направите подобно престъпление, то работата ви е спукана.
тъй обаче мисли здравата част на наша народ и неговата емиграция, не тъй мисли всеки свесен и искрен славянин, всеки съвременен човек, в главата на кого се не вие паужина, а стяга мозък, и в гърдите не плакне жабина, а тупа сърце.
Нека ни дава господ бог повече разум и по-малки пъпове Приятно нещо е да има човек топла соба, самун хляб, парче сланина и няколко глави праз лук, пък да легне и да мисли или да спи и да сънува.
Изход от туй тежко и гнусно положение не са новите окови, новото разделение на тиранството, а народната революция, радикалният преврат, които са триумфални врата за всеки народ, особено за нашия, който няма преминало, няма настояще, а има едно само бъдеще, и бъдеще светло, защото с другите славяни той ще има що да каже в света, що да внесе в човещината.
Ако премълчите, то няма да ви се отяде от езика, а ако не премълчите, то няма кой да ви каже аферим.Секи човек има свои грехове и сяка душа се бои от адските духове, следователно мълчанието е една от ония добродетели, които се похваляват от сяко пъповъзвишение и от сяко щастливо миропомазание.
ти...О Ти си българин и патриотин Запей песента Гъби, мои гъби, пък легни и сънувай, че си предводител на гъските, цар на кокошките и защитник на българския народ.
Цял свят оплака Париж, цял свят прокле комунистите, и нашата бедна журналистика и тя не остана надире, и тя заплака за бездушното и прокле разумното.
така, купете си пера и мастило и захванете своите занятия, колкото се може по-скоро, защото днешнйото развитие на българския народ е най-благоприятно за врабците.