Lorem ipsum a généré 35 paragraphes pour vous.
Vous pouvez utiliser ce texte lorem ipsum dans vos maquettes, sites web, design, ebook... Le texte généré aléatoirement est libre de droit.
Le faux texte a bien été copié
Лекувана по стара метода, с политически кръвопускания и операции, с дипломатически хлороформ, тя изгуби ръце и нозе, провинция след провинция, и отслабна дотолкоз, щото даде място на оназ страшна болест, коя обхвана сърцето й, влезе в дихателните й органи и кръвообращението тъй щото никаква операция е невъзможна вече.
Дим, дим Под който ние българите така сладко спим.Мислиш, мислиш, пък се попротегнеш като философ, прозевнеш се като дипломатин, почешеш се в тила като политик и ако ти позволи жената или ревматизмът да заспиш, то спиш като Крали Марка.
ти...О Ти си българин и патриотин Запей песента Гъби, мои гъби, пък легни и сънувай, че си предводител на гъските, цар на кокошките и защитник на българския народ.
Чорбаджиите не обичат оние писатели, които турят имената им на един ред със сиромасите.Вардете се.Слушайте още и това.Ако някой чорбаджия ви помоли да го не хвалите във вестника си и да го не срамите пред ония, които познават неговите несъществующи благодеяния, то вие го не слушайте.
Хвалете и не бойте се.Хваленето не иска хляб и топли обуща, а за лъжите не вземат нито гюмрюк, нито бедел-парасъ.Вашата стока ще се продава без акциз и без полицейски надзор, следователно - вие и вашето домочадие можете да бъдете съвсем спокойни.
нас преобразованията в Турско, обещанията, дуализмът, те са думи без никакъв смисъл, призраци и утопии, кои може да се осъществяват нейде си в Китай или Япония, а не на Балкан ския полуостров между турци и българи, две племена с противоположни характери, нрави и обичаи, с противоположни миросъзерцания.
тежко ви и горко ви, ако похвалите някой сиромах, някой хъш или някой западнал търговец Ако направите подобно престъпление, то работата ви е спукана.
Тъпанът беше омаскарил веднъж една магарица, като казваше, че тази почтена майка родила букурещките български нотабили но затуй и господ го наказа, та нема рахат и на оня свят.
Нека ни дава господ бог повече разум и по-малки пъпове Приятно нещо е да има човек топла соба, самун хляб, парче сланина и няколко глави праз лук, пък да легне и да мисли или да спи и да сънува.
Маслото не разваля яденето, а похвалата не произвежда пагуба за кесията. Кроткото агне от две майки суче - говори българската пословица, а в пословиците се заключават стари истини.
ти, българин и патриотин, гледаш на сичкото това с особено недоверие и думаш Суета сует и всяческая суета. Светът е кръчма, а ти тряба да плачеш със смях, да се смееш със сълзи и насън да виждаш лятото на Балканския полуостров.
Слушайте и това.Ако някой се осмели да ви каже, че сте бездарни, че сте луди, че не знаете какво говорите и че мозъкът ви се намира в петите, то го изпсувайте с хамалски виражения, наречете го шпионин и народопродавец, кажете му, че той е продал совестта си и перото си на японците, на абисинците - това е се едно, - и помолете публиката да го не слуша и да не принимава думите му за факти.
Ние не живеем вече в оние темни времена, когато нашите писатели и журналисти ходеха да търсят душевна храна по гръцките купища и по турските кавенета.
наистина, сега кого убиват, кого бесят, кого набиват на кол, кой плаща диш-хакъ и развожда вместо кон цървула на краставия гаджелин, кой.
Когато чуете, че някой базергянин е получил наследство или че е спечелил 20-30 хиляди гроша с някоя леснина, то идете на другия ден при него в това време той тряба да има кеф, разкажете му своето незавидно положение, обвинете времето и скъпията и скъпията е богоугодна на пъпестите базергяни и явете му умилително и сладкозвучно, че вашата най- голяма дъщеря е порасла вече и че възрастта й ви задава големи грижи N.
Нам отдавна вече е нужен такъв човек и такава книга.Същото говори и остроумният критик във в. Напредок.Досега хората са се учили в различни училища и изучавали са всевъзможни книги и науки, а отсега работите ще да се опростят и улеснят.
е.по бит-пазар на нашето умствено развитие произлязоха такива важни операции и такива чудни метаморфози, щото при броениците на нашето калугерско щастие се притуриха още няколко стотина зърна, с които ние няма никога да изчетеме своите навечерки и никога няма да дочакаме светлото Христово возкресение.
Отделен, както казахме, нравствено от правителството си, народът много пъти го е оставял само да се бори с Византия, само да си вади очите за престолонаследие тъй щото тука и бяха главните причини, дето гърците можаха да завладеят навреме България, а варварските турски орди съвсем да я разорят и тъй с твърд крак да стъпят на врата на народа.
Училището и само училището, казва баба Македония, ще избави Европа от социален преврат - училището и само училището, повтаряме ний, ще я приготви за тоя преврат но не училището на Златоуста и Лойола, на Вилхелма и Наполеона, а онова на Фурие и Прудона, на Кювие и Нютона - и училището житейско.
Тъй мислят и нашите чорбаджии и калимавки, тези амфибии, кои в блатото на дуализма намират своя живот, и онез гладички умовце, кои внасят у нас ръждата на западните предразсъдъци и сметта на гнилата вече европейска цивилизация - без да виждат новите явления на живота нито там, дето са се учили, нито тук, дето учат.
Ах, чедо мое, мълчанието е Христова добродетел - говорят духовниците на елеокожите вдовици, които се приготовляват да живеят о господе. Ех, мой синко, мълчанието е една от най-главните комерчески добродетели - говори пъповъзвишеното величество на своите подчинени, които му помагат да се кълне пред купувачите си и да лъже и с ушите си.
Букурещките чорбаджии завиждат. Ако г-на Оджаков ни учи само да пеем Чам-чам дибинде, то Войников ще да ни научи да мислиме радвай се, г.Сапунов, да пишеме радвай се, г.
Цял свят оплака Париж, цял свят прокле комунистите, и нашата бедна журналистика и тя не остана надире, и тя заплака за бездушното и прокле разумното.
Множество малки и големи господа духат на своите измръзнали ръце, гледат с особено равнодушие на просяците, молят се богу за плодородието на човеческият род и за изобилието на хорската глупост и слушат как вият вълците в гъстата литературна и финансиялна мъгла и как плачат децата на Европа за лятото на науката и на цивилизацията.
Нека сега нашата журналистика задържи сълзите си, както ще ги задържи в европейската - за да оплаче други столици, други варварства и страдания, кога робът извика на господаря си кой си ти, що плачеш Мъж ли си, жена ли, или хермафродит - звяр или риба.
Слушайте и това ако тоя благодетел на човеческия род ви каже, че той няма време да чете и че вашият вестник му се не харесва, то и в такъв случай не губете куража си.
скиптъра до сопата - всичките притежават най-високите добродетели, дори и човещината, с коя се отличават братята им черкези и татари.И всичко това в Турция е реформи, и реформи здрави и трайни, основани на дълбоката любов между турчин и българин, между господари и роби.
Токвил говори, че сяко едно правителство прилича на народа си, а аз ще да кажа, че българската журналистика прилича на нас с вазе.Когато публиката няма нужда за здрава храна, то за шарлатаните се открива широко поле.
е.от първи януари на деветнадесетия век ще да се оправи и няма вече да печати гениалните глупости на нашите литературни телци, то колата на европейската цивилизация останаха без катран и заскърцаха въз баирът на българския напредък умствените чакръчета на нашето младо поколение замръзнаха и пуснаха вощеници за упокой на грешните и живоумрелите политически и литературни души а в пияцата т.
Музикословеснейшият господин Пишурка, за честта на музите и на неговата госпожица правда и мадам кудкудячка ще те повика на дуел или, поетически да кажа, на полето на честта.
Само - църррр Там на една муха изпили кръвта, тука на друга светили маслото там вързали 50-60 души за рогата и ги карат на място злачно и на място покойно, т.
Паничкова още в онова време се считал за окумушин.Г.Паничков отишел в конака, поклонил се на агата и рекъл му смирено Сен сън пезевенк, аго Разбира се, че на агата се не харесало това приветствие и той захванал да бие калоферския окумушин.
това време в Калофер дошел нов ага.А кой ще да го посрещне Жените и поповете решили да изпроводят г-на Паничкова да се поклони на забитина и да му каже добре дошел, защото г.
Земете книгата на Войникова, прекръстете се, прочетете я и станете разумен човек и остроумен писател.Разбира се, че ако отец Марко Балабанов да би се родил после г-на Войникова, той не би ходил в Париж да изучава Ламартина и не би се върнал без мозък.
Тряба да ви кажа и това, че из къщата на г-на Паничкова се видел конашкият двор, а сестрата на окумушина стояла на прозореца и гледала как ще да бъде посрещнат брат й от агата.