Générateur bulgare de faux textes aléatoires

Lorem ipsum a généré 36 paragraphes pour vous.
Vous pouvez utiliser ce texte lorem ipsum dans vos maquettes, sites web, design, ebook... Le texte généré aléatoirement est libre de droit.

Le faux texte a bien été copié

Инак той и днес щеше да чете между редовете на черковния ни устав други редове, други думи, кои да му казват Али, тоя народ е болестта на Турция, а дуализмът е пътникът за нейната смърт Ала Али паша е турчин - фанатик и фаталист той се надей само на кучешката животна сила на племето си и като приима за бъл гарски народ тези, що коленичат и скимучат отпреде му, пее и дума Жив е аллах, жива е Турция Много са и робите.

Смешен плач Като че от Нимврода до Наполеона, от Камбиза до Вилхелма войната не представя едни и същите зрелища, една и същата цел с едни и същите средства.

скиптъра до сопата - всичките притежават най-високите добродетели, дори и човещината, с коя се отличават братята им черкези и татари.И всичко това в Турция е реформи, и реформи здрави и трайни, основани на дълбоката любов между турчин и българин, между господари и роби.

е.от първи януари на деветнадесетия век ще да се оправи и няма вече да печати гениалните глупости на нашите литературни телци, то колата на европейската цивилизация останаха без катран и заскърцаха въз баирът на българския напредък умствените чакръчета на нашето младо поколение замръзнаха и пуснаха вощеници за упокой на грешните и живоумрелите политически и литературни души а в пияцата т.

така, падайте на колене и поблагодарете, мои мили врабци и цанцугери, бача си Добря Войникова, който се е постарал да ви напише Теория на словесността и който се е завзел да ви направи хора.

Училището и само училището, казва баба Македония, ще избави Европа от социален преврат - училището и само училището, повтаряме ний, ще я приготви за тоя преврат но не училището на Златоуста и Лойола, на Вилхелма и Наполеона, а онова на Фурие и Прудона, на Кювие и Нютона - и училището житейско.

Нам отдавна вече е нужен такъв човек и такава книга.Същото говори и остроумният критик във в. Напредок.Досега хората са се учили в различни училища и изучавали са всевъзможни книги и науки, а отсега работите ще да се опростят и улеснят.

Земете пример от Хитър Петър, поучете се из Гражданин, възползувайте се от програмата на Напредок, приемете направлението на Източно време, усвойте клисурските идеи на отец Век, изучете премъдростите на Дунав, оженете се за Училището, нахрапайте се из Читалището, и вашата работа е свършена.

Ако премълчите, то няма да ви се отяде от езика, а ако не премълчите, то няма кой да ви каже аферим.Секи човек има свои грехове и сяка душа се бои от адските духове, следователно мълчанието е една от ония добродетели, които се похваляват от сяко пъповъзвишение и от сяко щастливо миропомазание.

преди сичко попитай жената си или своя мозъчни ревматизъм, изминала ли се е зимата, превалила ли се е нощта Ако ти каже, че не е, то ти спи, както си спиш и сега, завивай се в своята мрежа и извикай сам Дали се две нощи смесиха, или се зора довърши Кукурику - Ето петлите Джав, джав - Ето кучетата Зимата се свърши и нощта се измина.

Музикословеснейшият господин Пишурка, за честта на музите и на неговата госпожица правда и мадам кудкудячка ще те повика на дуел или, поетически да кажа, на полето на честта.

по-надоле следва рахатлъкът на екзархията, правдините на българския народ и кефът на босфорският Саул. Но какво по дяволите Животни ли сме ние, животни ли са нашите владици, учители и вестникари Протестуваме Не бойте се, господа, аз сънувам.

Третята длъжност на писателите и на журналистите е да просят деликатно и да подмамят своите благодетели с особено изкуство.Ако имате намерение да издавате Напредок или Хитър Петър, то отваряйте ушите си и не лапайте мухите.

както и да е, а българската журналистика напредва.Ние сме твърдо уверени, че ако се появят още един Хитър Петър, още един Гражданин и още един Напредок, то българският народ ще да отнеме Баламук и лудите ще да останат без столнина.

Нека ни дава господ бог повече разум и по-малки пъпове Приятно нещо е да има човек топла соба, самун хляб, парче сланина и няколко глави праз лук, пък да легне и да мисли или да спи и да сънува.

съм патриот, господа Топлата соба, изпросеният хляб, харизаната сланина и краденият лук довождат стомаха ми до такова поетическо настроение, щото и аз сънувам, че скоро ще да дойде равноправното лято.

Ако някой богат човек ви удари плесница по едната страна, то вие му обърнете и другата а ако някой богат човек ви каже, че сте глупави и че не знаете какво бръщолевите, то идете на другия ден и помолете го да ви даде добър и умен съвет за това или за онова ваше предприятие.

Християнството, революцията и социализмът - монархията, конституцията и републиката - те са си фактове и епохи исторически, кои ще отрече само тоя ум, който не признава прогреса в человечеството.

Ох, агне мое, мълчанието е голяма добродетел - говорят калугерите на своите неопитни почитатели, които се приготовляват да бъдат техни ублажители.

сичкото това вие видите твърде ясно, че редакторът на Хитър Петър е бил знаменит още в онова време, когато е мислил с мозъка си, когато е слушал с ушите си и когато е говорил с устата си.

Пандурски, и горещите желания и надежди на нашите цариградски патриоти.Земи си един комат хляб, малко сланина и една глава лук, пък чети Моята царска воля е, щото сичките животни по държавата и верни мухи поданици да могат да помагат, доколкото им се пада на гърбовете, на ежедневните ми царски подаяния, които полагам за достигане до по-висока степен на моето затлъстявание и за благоденствието на моята обширна кочина.

Приятно е, но да има и една от тие две болести или млада жена, или стар ревматизъм лежиш, лежиш, а мисълта ти като у немец, пълна и богата като готварница, дълга и безконечна като суджук - суджук, с който във виенския райхстаг немците и маджарите бият по главата славянските депутати а въображението ти като у арапин, силно и остро като тюмбекия - тюмбекия, която е крайно полезна за краставите народи, - пламенно и възвишено като дим.

Послушайте, мои мили гълъбчета, моите старешки съвети и възползувайте се от обстоятелствата.Който от вас остане без работа и няма с какво да живее, който от вас изпадне и не може да прехрани жената си и децата си и който от вас има намерение да стане благороден просяк и да живее по-лесно от неблагородните просяци, ние го съветоваме или да стане учител, или да пише различни книжки, или да издава вестник.

Комунистите са мъченици, защото не са важни средствата в борбата им за свобода, а идеята на тази борба. И свободата ще има свойте езуити, казва Гейне.

Идете после това и не радвайте се г-ну Войникову Но г.Паничков си има и врожден талант.Секи от вас знае, че зимно време в Калофер остават само жените, селските терзии, копачите и поповете, защото мъжкото население отива в Цариград да шие на Амбарът.

Повтаряме - Турция няма живот, няма бъдеще, тя е труп на смъртния одър, когото никакви дервишки баяния на нейните мандарини, никакви дипломатически молитви на западните доктринери няма да я спасят от анатомическия нож.

Самите лекари и те забележиха това и след критския шербет, който се даде на Турция от Парижкия консилиум в 1868 г., приписаха й за спокойна смърт и последния рецепт дуализма.

найдат ли в народната фармакопия на Балканския полуостров елементи за подобен рецепт, ще може ли той възроди Турция, а главното ще може ли го тя прие, като й са захванати уста и гърло - това и сам Али паша не ще знае, ако ще би живял и до Матусалови години и не изучи българския народ, негова социален живот, негова твърд характер и волска упорност.

Метнете поглед връх историята на българското царство от Бориса дору до подпаданието му под турците, и ще видите, че всичкото историко-политическо преминало на наша народ е било току-речи чисто византийско, и в него са живели само царе, боляри и духовни, а той сам всякога е бил отделен с дълбока обществена нравственост от разврата на правителството си, който разврат заедно с християнството се вмъкна в по-горнята част на народа.

Само - църррр Там на една муха изпили кръвта, тука на друга светили маслото там вързали 50-60 души за рогата и ги карат на място злачно и на място покойно, т.

чувство от дълбока скръб си припомням за участието, кое приемах в 1855-56 с повечето от палатата в парламентските усилия да поддържам Турция.

Букурещките чорбаджии завиждат. Ако г-на Оджаков ни учи само да пеем Чам-чам дибинде, то Войников ще да ни научи да мислиме радвай се, г.Сапунов, да пишеме радвай се, г.

Дайте ми да прочета цариградските български вестници и аз ще да си зема думите назад, т.е.ще да се уверя, че по сичките краища на паяжината е тихо и мирно и че сичко блаженствува под дебелата сянка на паякът.

Изход от туй тежко и гнусно положение не са новите окови, новото разделение на тиранството, а народната революция, радикалният преврат, които са триумфални врата за всеки народ, особено за нашия, който няма преминало, няма настояще, а има едно само бъдеще, и бъдеще светло, защото с другите славяни той ще има що да каже в света, що да внесе в човещината.

Цял свят оплака Париж, цял свят прокле комунистите, и нашата бедна журналистика и тя не остана надире, и тя заплака за бездушното и прокле разумното.

нас преобразованията в Турско, обещанията, дуализмът, те са думи без никакъв смисъл, призраци и утопии, кои може да се осъществяват нейде си в Китай или Япония, а не на Балкан ския полуостров между турци и българи, две племена с противоположни характери, нрави и обичаи, с противоположни миросъзерцания.