Générateur bulgare de faux textes aléatoires

Lorem ipsum a généré 39 paragraphes pour vous.
Vous pouvez utiliser ce texte lorem ipsum dans vos maquettes, sites web, design, ebook... Le texte généré aléatoirement est libre de droit.

Le faux texte a bien été copié

Тогава човекът наричат разбойник, развратник, низък и варварин Такива бяха и комунистите.Християнството има своите мъченици, доде нарече роба син божий, син человеческий има ги и революцията, за да направи скитника гражданин има ги и ще ги има и социализмът, който иска да направи човека повече от син божий и гражданин - не идеал, а същ човек, и от него да зависи градът, а не той от града.

чувство от дълбока скръб си припомням за участието, кое приемах в 1855-56 с повечето от палатата в парламентските усилия да поддържам Турция.

Когато чуете, че някой базергянин е получил наследство или че е спечелил 20-30 хиляди гроша с някоя леснина, то идете на другия ден при него в това време той тряба да има кеф, разкажете му своето незавидно положение, обвинете времето и скъпията и скъпията е богоугодна на пъпестите базергяни и явете му умилително и сладкозвучно, че вашата най- голяма дъщеря е порасла вече и че възрастта й ви задава големи грижи N.

Послушайте, мои мили гълъбчета, моите старешки съвети и възползувайте се от обстоятелствата.Който от вас остане без работа и няма с какво да живее, който от вас изпадне и не може да прехрани жената си и децата си и който от вас има намерение да стане благороден просяк и да живее по-лесно от неблагородните просяци, ние го съветоваме или да стане учител, или да пише различни книжки, или да издава вестник.

Приятно е, но да има и една от тие две болести или млада жена, или стар ревматизъм лежиш, лежиш, а мисълта ти като у немец, пълна и богата като готварница, дълга и безконечна като суджук - суджук, с който във виенския райхстаг немците и маджарите бият по главата славянските депутати а въображението ти като у арапин, силно и остро като тюмбекия - тюмбекия, която е крайно полезна за краставите народи, - пламенно и възвишено като дим.

Незлобливи пиленца, гълъбчета, славейчета и теленца Будилникът не ще бъде тъй глупав, защото не му е изпила още кукувица ума като на Звънчатий Глумча Глупчо трябвало да се каже, и тъй безбожен като покойния Тъпан, та да унижава умните, полезните и трудолюбивите животни с вас, подвижници на пищеварението.

Паничкова още в онова време се считал за окумушин.Г.Паничков отишел в конака, поклонил се на агата и рекъл му смирено Сен сън пезевенк, аго Разбира се, че на агата се не харесало това приветствие и той захванал да бие калоферския окумушин.

тъй обаче мисли здравата част на наша народ и неговата емиграция, не тъй мисли всеки свесен и искрен славянин, всеки съвременен човек, в главата на кого се не вие паужина, а стяга мозък, и в гърдите не плакне жабина, а тупа сърце.

Множество малки и големи господа духат на своите измръзнали ръце, гледат с особено равнодушие на просяците, молят се богу за плодородието на човеческият род и за изобилието на хорската глупост и слушат как вият вълците в гъстата литературна и финансиялна мъгла и как плачат децата на Европа за лятото на науката и на цивилизацията.

историческите съдби са необясними.Боже мой, кой дявол се е надеял, че из главата на г-на Войникова ще да се роди такава нравствена сила, която ще да захлупи под калпака си даже и г-на Оджакова и неговата Наука за песнотворството Както щете, а на г-на Войникова тряба да се окачи голямото петало.

Найденов, да разсъждаваме радвай се г.Савич, да философствуваме радвай се, Мемиш паша, да дипломатизираме радвай се, дядо Блъсков и да мъдрословиме радвай се, г.

Александър Македонски с походите си преди толкова векове.Но там е варварството, там са укорите и проклятията, дето робът, човекът, като не чуят думите му, разума му, улавя се за крайност и се бори на живот и смърт, доколкото му позволяват средствата, които са низки, защото са малки, а малки само затуй, защото им са ги отнели господарите.

Земете пример от Хитър Петър, поучете се из Гражданин, възползувайте се от програмата на Напредок, приемете направлението на Източно време, усвойте клисурските идеи на отец Век, изучете премъдростите на Дунав, оженете се за Училището, нахрапайте се из Читалището, и вашата работа е свършена.

Тъй мислят и нашите чорбаджии и калимавки, тези амфибии, кои в блатото на дуализма намират своя живот, и онез гладички умовце, кои внасят у нас ръждата на западните предразсъдъци и сметта на гнилата вече европейска цивилизация - без да виждат новите явления на живота нито там, дето са се учили, нито тук, дето учат.

Днес царува XIX век.Разбира се, че ние говорим тук не за Балабановия Век.Тоя Век не прилича даже и на своя брат Напредок, когото самата природа е създала отличително от сичките други живи същества.

Слушайте, братя врабци и цанцугери Аз мога да ви уверя, че ако послушате съветите ми и ако се възползувате от обстоятелствата, то вашата прехрана е обезпечена и вашето име ще да се почита и уважава от восток до запад.

Земете книгата на Войникова, прекръстете се, прочетете я и станете разумен човек и остроумен писател.Разбира се, че ако отец Марко Балабанов да би се родил после г-на Войникова, той не би ходил в Париж да изучава Ламартина и не би се върнал без мозък.

Заспиш и сънуваш...Но какво сънуваш - Сънуваш, че светът прилича на кръчма и че гладните, дрипавите и измръзналите народи са се събрали в нея и на колене въздават хвала Бакхусу.

Християнството, революцията и социализмът - монархията, конституцията и републиката - те са си фактове и епохи исторически, кои ще отрече само тоя ум, който не признава прогреса в человечеството.

така, падайте на колене и поблагодарете, мои мили врабци и цанцугери, бача си Добря Войникова, който се е постарал да ви напише Теория на словесността и който се е завзел да ви направи хора.

освен това правосъдното правителство с голяма строгост наказва виновниците, като им отнеме половината и повече печала и ги гуди на най-тежка работа - кърардари или заптиета, за да гонят виновните на други още по-маловажни случайности, кои стават аллахън кърънда - думи, кои на езика на нашите аги имат туй преносно значение, че престъпника на къра тряба да се остави на правосъдието божие.

Изход от туй тежко и гнусно положение не са новите окови, новото разделение на тиранството, а народната революция, радикалният преврат, които са триумфални врата за всеки народ, особено за нашия, който няма преминало, няма настояще, а има едно само бъдеще, и бъдеще светло, защото с другите славяни той ще има що да каже в света, що да внесе в човещината.

наистина, сега кого убиват, кого бесят, кого набиват на кол, кой плаща диш-хакъ и развожда вместо кон цървула на краставия гаджелин, кой.

Дайте ми да прочета цариградските български вестници и аз ще да си зема думите назад, т.е.ще да се уверя, че по сичките краища на паяжината е тихо и мирно и че сичко блаженствува под дебелата сянка на паякът.

Чорбаджиите не обичат оние писатели, които турят имената им на един ред със сиромасите.Вардете се.Слушайте още и това.Ако някой чорбаджия ви помоли да го не хвалите във вестника си и да го не срамите пред ония, които познават неговите несъществующи благодеяния, то вие го не слушайте.

Когато тя видяла, че бият окумушина, то извикала Мамо, а, мамо, бият Димитърча - А защо го бият - попитала майката.- Димитърчо наддума агата - отговорила дъщерята.

Отделен, както казахме, нравствено от правителството си, народът много пъти го е оставял само да се бори с Византия, само да си вади очите за престолонаследие тъй щото тука и бяха главните причини, дето гърците можаха да завладеят навреме България, а варварските турски орди съвсем да я разорят и тъй с твърд крак да стъпят на врата на народа.

както и да е, а българската журналистика напредва.Ние сме твърдо уверени, че ако се появят още един Хитър Петър, още един Гражданин и още един Напредок, то българският народ ще да отнеме Баламук и лудите ще да останат без столнина.

по-надоле следва рахатлъкът на екзархията, правдините на българския народ и кефът на босфорският Саул. Но какво по дяволите Животни ли сме ние, животни ли са нашите владици, учители и вестникари Протестуваме Не бойте се, господа, аз сънувам.

Войников.Из последния брой на Хитър Петър се види, че влиянието на г-на Войникова се разпространява необикновено бързо.Боже мой, и г.Паничков е захванал вече да блее, а ние сме имали слабост да мислиме, че това словесно животинче е способно само за клисарин или за червочист по касапниците.

Ох, агне мое, мълчанието е голяма добродетел - говорят калугерите на своите неопитни почитатели, които се приготовляват да бъдат техни ублажители.

е.от първи януари на деветнадесетия век ще да се оправи и няма вече да печати гениалните глупости на нашите литературни телци, то колата на европейската цивилизация останаха без катран и заскърцаха въз баирът на българския напредък умствените чакръчета на нашето младо поколение замръзнаха и пуснаха вощеници за упокой на грешните и живоумрелите политически и литературни души а в пияцата т.

Тия три занятия са и лесни, и полезни, и честни, и сити.А нашата публика - Не грижете се за тая публика.За тая публика между ахтоподът и шопските цървули в Мраморно море, между кокошката и гаргата и между Мемиш паша и Нютона не съществува никакво различие.

Смешен плач Като че от Нимврода до Наполеона, от Камбиза до Вилхелма войната не представя едни и същите зрелища, една и същата цел с едни и същите средства.

е.в Диарбекир и в Акия тука връзват други и им четат баснята за вълка и агнето там окачили едного на въже да се поизсуши. Но ние имаме училища, читалища, екзархия, литература, журнали, правдини - имаме младо поколение.

Токвил говори, че сяко едно правителство прилича на народа си, а аз ще да кажа, че българската журналистика прилича на нас с вазе.Когато публиката няма нужда за здрава храна, то за шарлатаните се открива широко поле.

Нека ни дава господ бог повече разум и по-малки пъпове Приятно нещо е да има човек топла соба, самун хляб, парче сланина и няколко глави праз лук, пък да легне и да мисли или да спи и да сънува.

ти...О Ти си българин и патриотин Запей песента Гъби, мои гъби, пък легни и сънувай, че си предводител на гъските, цар на кокошките и защитник на българския народ.

Тъпанът беше омаскарил веднъж една магарица, като казваше, че тази почтена майка родила букурещките български нотабили но затуй и господ го наказа, та нема рахат и на оня свят.