Lorem ipsum a généré 40 paragraphes pour vous.
Vous pouvez utiliser ce texte lorem ipsum dans vos maquettes, sites web, design, ebook... Le texte généré aléatoirement est libre de droit.
Le faux texte a bien été copié
Музикословеснейшият господин Пишурка, за честта на музите и на неговата госпожица правда и мадам кудкудячка ще те повика на дуел или, поетически да кажа, на полето на честта.
Тряба да ви кажа и това, че из къщата на г-на Паничкова се видел конашкият двор, а сестрата на окумушина стояла на прозореца и гледала как ще да бъде посрещнат брат й от агата.
Нека ни дава господ бог повече разум и по-малки пъпове Приятно нещо е да има човек топла соба, самун хляб, парче сланина и няколко глави праз лук, пък да легне и да мисли или да спи и да сънува.
Войников.Из последния брой на Хитър Петър се види, че влиянието на г-на Войникова се разпространява необикновено бързо.Боже мой, и г.Паничков е захванал вече да блее, а ние сме имали слабост да мислиме, че това словесно животинче е способно само за клисарин или за червочист по касапниците.
Слушайте, братя врабци и цанцугери Аз мога да ви уверя, че ако послушате съветите ми и ако се възползувате от обстоятелствата, то вашата прехрана е обезпечена и вашето име ще да се почита и уважава от восток до запад.
е.в Диарбекир и в Акия тука връзват други и им четат баснята за вълка и агнето там окачили едного на въже да се поизсуши. Но ние имаме училища, читалища, екзархия, литература, журнали, правдини - имаме младо поколение.
Когато тя видяла, че бият окумушина, то извикала Мамо, а, мамо, бият Димитърча - А защо го бият - попитала майката.- Димитърчо наддума агата - отговорила дъщерята.
Дим, дим Под който ние българите така сладко спим.Мислиш, мислиш, пък се попротегнеш като философ, прозевнеш се като дипломатин, почешеш се в тила като политик и ако ти позволи жената или ревматизмът да заспиш, то спиш като Крали Марка.
Александър Македонски с походите си преди толкова векове.Но там е варварството, там са укорите и проклятията, дето робът, човекът, като не чуят думите му, разума му, улавя се за крайност и се бори на живот и смърт, доколкото му позволяват средствата, които са низки, защото са малки, а малки само затуй, защото им са ги отнели господарите.
Наместо икона над главата ти виси портретът на н.в.султана, покрит с тънко едно було от лионската фабрика на паяците под портрета е залепен ферманът с 11-те точки на българското щастие, а във ферманът волята на негово императорско величество, небесният представител на влашките българи, г.
Когато чуете, че някой базергянин е получил наследство или че е спечелил 20-30 хиляди гроша с някоя леснина, то идете на другия ден при него в това време той тряба да има кеф, разкажете му своето незавидно положение, обвинете времето и скъпията и скъпията е богоугодна на пъпестите базергяни и явете му умилително и сладкозвучно, че вашата най- голяма дъщеря е порасла вече и че възрастта й ви задава големи грижи N.
историческите съдби са необясними.Боже мой, кой дявол се е надеял, че из главата на г-на Войникова ще да се роди такава нравствена сила, която ще да захлупи под калпака си даже и г-на Оджакова и неговата Наука за песнотворството Както щете, а на г-на Войникова тряба да се окачи голямото петало.
Хвалете и не бойте се.Хваленето не иска хляб и топли обуща, а за лъжите не вземат нито гюмрюк, нито бедел-парасъ.Вашата стока ще се продава без акциз и без полицейски надзор, следователно - вие и вашето домочадие можете да бъдете съвсем спокойни.
Маслото не разваля яденето, а похвалата не произвежда пагуба за кесията. Кроткото агне от две майки суче - говори българската пословица, а в пословиците се заключават стари истини.
Идете после това и не радвайте се г-ну Войникову Но г.Паничков си има и врожден талант.Секи от вас знае, че зимно време в Калофер остават само жените, селските терзии, копачите и поповете, защото мъжкото население отива в Цариград да шие на Амбарът.
найдат ли в народната фармакопия на Балканския полуостров елементи за подобен рецепт, ще може ли той възроди Турция, а главното ще може ли го тя прие, като й са захванати уста и гърло - това и сам Али паша не ще знае, ако ще би живял и до Матусалови години и не изучи българския народ, негова социален живот, негова твърд характер и волска упорност.
Пословицата, която казва, че по-добре днес попарник, нежели до неделя тутманик, няма никакво значение за журналистите.Кой знае из коя дупка ще да изскокне заец С една дума, вие сте длъжни в това отношение да бъдете много по- чисти и много по-кротки христиени, нежели Дорчо ефенди.
Тия три занятия са и лесни, и полезни, и честни, и сити.А нашата публика - Не грижете се за тая публика.За тая публика между ахтоподът и шопските цървули в Мраморно море, между кокошката и гаргата и между Мемиш паша и Нютона не съществува никакво различие.
така, падайте на колене и поблагодарете, мои мили врабци и цанцугери, бача си Добря Войникова, който се е постарал да ви напише Теория на словесността и който се е завзел да ви направи хора.
Само - църррр Там на една муха изпили кръвта, тука на друга светили маслото там вързали 50-60 души за рогата и ги карат на място злачно и на място покойно, т.
Ние не живеем вече в оние темни времена, когато нашите писатели и журналисти ходеха да търсят душевна храна по гръцките купища и по турските кавенета.
При тези радикални реформи, ако и да се случва да нападнат някои правоверни къщата на гявурина, да го убият или удушат, да обезчестят жена му или дъщеря му, а сина му да извлекат и жив на огъня опекат, то това са изключения и случайности, защото не стават всяка неделя в една и същата къща, всяка нощ в едно и същото село.
сичкото това вие видите твърде ясно, че редакторът на Хитър Петър е бил знаменит още в онова време, когато е мислил с мозъка си, когато е слушал с ушите си и когато е говорил с устата си.
Като че Наполеон, в името на цивилизацията и Вилхелм, в името на божия промисъл, не направиха повече зло, повече варварство в 19-ий век, отколкото напр.
ти...О Ти си българин и патриотин Запей песента Гъби, мои гъби, пък легни и сънувай, че си предводител на гъските, цар на кокошките и защитник на българския народ.
ти, българин и патриотин, гледаш на сичкото това с особено недоверие и думаш Суета сует и всяческая суета. Светът е кръчма, а ти тряба да плачеш със смях, да се смееш със сълзи и насън да виждаш лятото на Балканския полуостров.
е.от първи януари на деветнадесетия век ще да се оправи и няма вече да печати гениалните глупости на нашите литературни телци, то колата на европейската цивилизация останаха без катран и заскърцаха въз баирът на българския напредък умствените чакръчета на нашето младо поколение замръзнаха и пуснаха вощеници за упокой на грешните и живоумрелите политически и литературни души а в пияцата т.
Тъй мислят и нашите чорбаджии и калимавки, тези амфибии, кои в блатото на дуализма намират своя живот, и онез гладички умовце, кои внасят у нас ръждата на западните предразсъдъци и сметта на гнилата вече европейска цивилизация - без да виждат новите явления на живота нито там, дето са се учили, нито тук, дето учат.
Ако направите така, то бъдете уверени, че след няколко недели вашето име ще да се прослави по сичкия град и вие ще да бъдете наречени благонадежден и разумен човек.
Ако премълчите, то няма да ви се отяде от езика, а ако не премълчите, то няма кой да ви каже аферим.Секи човек има свои грехове и сяка душа се бои от адските духове, следователно мълчанието е една от ония добродетели, които се похваляват от сяко пъповъзвишение и от сяко щастливо миропомазание.
съм патриот, господа Топлата соба, изпросеният хляб, харизаната сланина и краденият лук довождат стомаха ми до такова поетическо настроение, щото и аз сънувам, че скоро ще да дойде равноправното лято.
по-надоле следва рахатлъкът на екзархията, правдините на българския народ и кефът на босфорският Саул. Но какво по дяволите Животни ли сме ние, животни ли са нашите владици, учители и вестникари Протестуваме Не бойте се, господа, аз сънувам.
Ох, агне мое, мълчанието е голяма добродетел - говорят калугерите на своите неопитни почитатели, които се приготовляват да бъдат техни ублажители.
Земете пример от Хитър Петър, поучете се из Гражданин, възползувайте се от програмата на Напредок, приемете направлението на Източно време, усвойте клисурските идеи на отец Век, изучете премъдростите на Дунав, оженете се за Училището, нахрапайте се из Читалището, и вашата работа е свършена.
Училището и само училището, казва баба Македония, ще избави Европа от социален преврат - училището и само училището, повтаряме ний, ще я приготви за тоя преврат но не училището на Златоуста и Лойола, на Вилхелма и Наполеона, а онова на Фурие и Прудона, на Кювие и Нютона - и училището житейско.
Днес царува XIX век.Разбира се, че ние говорим тук не за Балабановия Век.Тоя Век не прилича даже и на своя брат Напредок, когото самата природа е създала отличително от сичките други живи същества.
наистина, сега кого убиват, кого бесят, кого набиват на кол, кой плаща диш-хакъ и развожда вместо кон цървула на краставия гаджелин, кой.
Дотогаз най-красноречиви ще бъдат живите рани, що зеят по тялото на народа и по гърдите на неговата емиграция, рани, на кои, като гледаме, напомнят ни всичко, що трябва да влезе в сметка за народно мщение.
Слушайте и това.Ако някой се осмели да ви каже, че сте бездарни, че сте луди, че не знаете какво говорите и че мозъкът ви се намира в петите, то го изпсувайте с хамалски виражения, наречете го шпионин и народопродавец, кажете му, че той е продал совестта си и перото си на японците, на абисинците - това е се едно, - и помолете публиката да го не слуша и да не принимава думите му за факти.
Изход от туй тежко и гнусно положение не са новите окови, новото разделение на тиранството, а народната революция, радикалният преврат, които са триумфални врата за всеки народ, особено за нашия, който няма преминало, няма настояще, а има едно само бъдеще, и бъдеще светло, защото с другите славяни той ще има що да каже в света, що да внесе в човещината.