Générateur bulgare de faux textes aléatoires

Lorem ipsum a généré 50 paragraphes pour vous.
Vous pouvez utiliser ce texte lorem ipsum dans vos maquettes, sites web, design, ebook... Le texte généré aléatoirement est libre de droit.

Le faux texte a bien été copié

е.в Диарбекир и в Акия тука връзват други и им четат баснята за вълка и агнето там окачили едного на въже да се поизсуши. Но ние имаме училища, читалища, екзархия, литература, журнали, правдини - имаме младо поколение.

Нам отдавна вече е нужен такъв човек и такава книга.Същото говори и остроумният критик във в. Напредок.Досега хората са се учили в различни училища и изучавали са всевъзможни книги и науки, а отсега работите ще да се опростят и улеснят.

Комунистите са мъченици, защото не са важни средствата в борбата им за свобода, а идеята на тази борба. И свободата ще има свойте езуити, казва Гейне.

Маслото не разваля яденето, а похвалата не произвежда пагуба за кесията. Кроткото агне от две майки суче - говори българската пословица, а в пословиците се заключават стари истини.

сичкото това вие видите твърде ясно, че редакторът на Хитър Петър е бил знаменит още в онова време, когато е мислил с мозъка си, когато е слушал с ушите си и когато е говорил с устата си.

Разбира се, че публиката има свои слабости, следователно вие, ако искате да попаднат вашите думи на здраво място, сте длъжни да похвалите по-млечните крави и да им дадете титли сахарчица, халвица, високоблагородия и пр.

Послушайте, мои мили гълъбчета, моите старешки съвети и възползувайте се от обстоятелствата.Който от вас остане без работа и няма с какво да живее, който от вас изпадне и не може да прехрани жената си и децата си и който от вас има намерение да стане благороден просяк и да живее по-лесно от неблагородните просяци, ние го съветоваме или да стане учител, или да пише различни книжки, или да издава вестник.

Токвил говори, че сяко едно правителство прилича на народа си, а аз ще да кажа, че българската журналистика прилича на нас с вазе.Когато публиката няма нужда за здрава храна, то за шарлатаните се открива широко поле.

Тряба да ви кажа и това, че из къщата на г-на Паничкова се видел конашкият двор, а сестрата на окумушина стояла на прозореца и гледала как ще да бъде посрещнат брат й от агата.

по-надоле следва рахатлъкът на екзархията, правдините на българския народ и кефът на босфорският Саул. Но какво по дяволите Животни ли сме ние, животни ли са нашите владици, учители и вестникари Протестуваме Не бойте се, господа, аз сънувам.

Будилникът, който знае, че страхът от бога е начало на премъдростта, а почетта към старите начало на добродетелта, ще се пази като от огън от такива неща - да унижава животните.

Найденов, да разсъждаваме радвай се г.Савич, да философствуваме радвай се, Мемиш паша, да дипломатизираме радвай се, дядо Блъсков и да мъдрословиме радвай се, г.

Ако премълчите, то няма да ви се отяде от езика, а ако не премълчите, то няма кой да ви каже аферим.Секи човек има свои грехове и сяка душа се бои от адските духове, следователно мълчанието е една от ония добродетели, които се похваляват от сяко пъповъзвишение и от сяко щастливо миропомазание.

Наместо икона над главата ти виси портретът на н.в.султана, покрит с тънко едно було от лионската фабрика на паяците под портрета е залепен ферманът с 11-те точки на българското щастие, а във ферманът волята на негово императорско величество, небесният представител на влашките българи, г.

Пандурски, и горещите желания и надежди на нашите цариградски патриоти.Земи си един комат хляб, малко сланина и една глава лук, пък чети Моята царска воля е, щото сичките животни по държавата и верни мухи поданици да могат да помагат, доколкото им се пада на гърбовете, на ежедневните ми царски подаяния, които полагам за достигане до по-висока степен на моето затлъстявание и за благоденствието на моята обширна кочина.

съм патриот, господа Топлата соба, изпросеният хляб, харизаната сланина и краденият лук довождат стомаха ми до такова поетическо настроение, щото и аз сънувам, че скоро ще да дойде равноправното лято.

Войников.Из последния брой на Хитър Петър се види, че влиянието на г-на Войникова се разпространява необикновено бързо.Боже мой, и г.Паничков е захванал вече да блее, а ние сме имали слабост да мислиме, че това словесно животинче е способно само за клисарин или за червочист по касапниците.

преди сичко попитай жената си или своя мозъчни ревматизъм, изминала ли се е зимата, превалила ли се е нощта Ако ти каже, че не е, то ти спи, както си спиш и сега, завивай се в своята мрежа и извикай сам Дали се две нощи смесиха, или се зора довърши Кукурику - Ето петлите Джав, джав - Ето кучетата Зимата се свърши и нощта се измина.

Нека сега нашата журналистика задържи сълзите си, както ще ги задържи в европейската - за да оплаче други столици, други варварства и страдания, кога робът извика на господаря си кой си ти, що плачеш Мъж ли си, жена ли, или хермафродит - звяр или риба.

Когато тя видяла, че бият окумушина, то извикала Мамо, а, мамо, бият Димитърча - А защо го бият - попитала майката.- Димитърчо наддума агата - отговорила дъщерята.

тъй обаче мисли здравата част на наша народ и неговата емиграция, не тъй мисли всеки свесен и искрен славянин, всеки съвременен човек, в главата на кого се не вие паужина, а стяга мозък, и в гърдите не плакне жабина, а тупа сърце.

Идете после това и не говорете, че мълчанието е голяма добродетел После мълчанието върви смирението.Ако желаете да ви хвалят хората и ако ви се иска да живеете наготово, то свивайте полите си даже и пред ония свои благодетели, които ви хранят само с мазни обещания.

Ако направите така, то бъдете уверени, че след няколко недели вашето име ще да се прослави по сичкия град и вие ще да бъдете наречени благонадежден и разумен човек.

Дайте ми да прочета цариградските български вестници и аз ще да си зема думите назад, т.е.ще да се уверя, че по сичките краища на паяжината е тихо и мирно и че сичко блаженствува под дебелата сянка на паякът.

При тези радикални реформи, ако и да се случва да нападнат някои правоверни къщата на гявурина, да го убият или удушат, да обезчестят жена му или дъщеря му, а сина му да извлекат и жив на огъня опекат, то това са изключения и случайности, защото не стават всяка неделя в една и същата къща, всяка нощ в едно и същото село.

Земете пример от Хитър Петър, поучете се из Гражданин, възползувайте се от програмата на Напредок, приемете направлението на Източно време, усвойте клисурските идеи на отец Век, изучете премъдростите на Дунав, оженете се за Училището, нахрапайте се из Читалището, и вашата работа е свършена.

Изход от туй тежко и гнусно положение не са новите окови, новото разделение на тиранството, а народната революция, радикалният преврат, които са триумфални врата за всеки народ, особено за нашия, който няма преминало, няма настояще, а има едно само бъдеще, и бъдеще светло, защото с другите славяни той ще има що да каже в света, що да внесе в човещината.

Отделен, както казахме, нравствено от правителството си, народът много пъти го е оставял само да се бори с Византия, само да си вади очите за престолонаследие тъй щото тука и бяха главните причини, дето гърците можаха да завладеят навреме България, а варварските турски орди съвсем да я разорят и тъй с твърд крак да стъпят на врата на народа.

Множество малки и големи господа духат на своите измръзнали ръце, гледат с особено равнодушие на просяците, молят се богу за плодородието на човеческият род и за изобилието на хорската глупост и слушат как вият вълците в гъстата литературна и финансиялна мъгла и как плачат децата на Европа за лятото на науката и на цивилизацията.

Букурещките чорбаджии завиждат. Ако г-на Оджаков ни учи само да пеем Чам-чам дибинде, то Войников ще да ни научи да мислиме радвай се, г.Сапунов, да пишеме радвай се, г.

скиптъра до сопата - всичките притежават най-високите добродетели, дори и човещината, с коя се отличават братята им черкези и татари.И всичко това в Турция е реформи, и реформи здрави и трайни, основани на дълбоката любов между турчин и българин, между господари и роби.

Нека ни дава господ бог повече разум и по-малки пъпове Приятно нещо е да има човек топла соба, самун хляб, парче сланина и няколко глави праз лук, пък да легне и да мисли или да спи и да сънува.

B.Даже и женените сърца биват нежни към порасналите дъщери.Когато извършите сичкото това, то повдигнете малко страните си, захлупете отчасти очите си, поухилнете се кисело и помолете великия патриотин да запише няколко екземпляра от вестника ви и да ги хариже на сиромашките деца.

това време в Калофер дошел нов ага.А кой ще да го посрещне Жените и поповете решили да изпроводят г-на Паничкова да се поклони на забитина и да му каже добре дошел, защото г.

Училището и само училището, казва баба Македония, ще избави Европа от социален преврат - училището и само училището, повтаряме ний, ще я приготви за тоя преврат но не училището на Златоуста и Лойола, на Вилхелма и Наполеона, а онова на Фурие и Прудона, на Кювие и Нютона - и училището житейско.

освен това правосъдното правителство с голяма строгост наказва виновниците, като им отнеме половината и повече печала и ги гуди на най-тежка работа - кърардари или заптиета, за да гонят виновните на други още по-маловажни случайности, кои стават аллахън кърънда - думи, кои на езика на нашите аги имат туй преносно значение, че престъпника на къра тряба да се остави на правосъдието божие.

Земете книгата на Войникова, прекръстете се, прочетете я и станете разумен човек и остроумен писател.Разбира се, че ако отец Марко Балабанов да би се родил после г-на Войникова, той не би ходил в Париж да изучава Ламартина и не би се върнал без мозък.

Ако някой богат човек ви удари плесница по едната страна, то вие му обърнете и другата а ако някой богат човек ви каже, че сте глупави и че не знаете какво бръщолевите, то идете на другия ден и помолете го да ви даде добър и умен съвет за това или за онова ваше предприятие.

Смешен плач Като че от Нимврода до Наполеона, от Камбиза до Вилхелма войната не представя едни и същите зрелища, една и същата цел с едни и същите средства.

Чорбаджиите не обичат оние писатели, които турят имената им на един ред със сиромасите.Вардете се.Слушайте още и това.Ако някой чорбаджия ви помоли да го не хвалите във вестника си и да го не срамите пред ония, които познават неговите несъществующи благодеяния, то вие го не слушайте.

Тъй мислят и нашите чорбаджии и калимавки, тези амфибии, кои в блатото на дуализма намират своя живот, и онез гладички умовце, кои внасят у нас ръждата на западните предразсъдъци и сметта на гнилата вече европейска цивилизация - без да виждат новите явления на живота нито там, дето са се учили, нито тук, дето учат.

Ако някой от вашите граждани направи някое беззаконие и ако тоя гражданин ви плаща акуратно за годишното течение на вестника, то и в такъв случай вие сте обязани да премълчите и да не говорите за това беззаконие.

Заспиш и сънуваш...Но какво сънуваш - Сънуваш, че светът прилича на кръчма и че гладните, дрипавите и измръзналите народи са се събрали в нея и на колене въздават хвала Бакхусу.

Музикословеснейшият господин Пишурка, за честта на музите и на неговата госпожица правда и мадам кудкудячка ще те повика на дуел или, поетически да кажа, на полето на честта.

историческите съдби са необясними.Боже мой, кой дявол се е надеял, че из главата на г-на Войникова ще да се роди такава нравствена сила, която ще да захлупи под калпака си даже и г-на Оджакова и неговата Наука за песнотворството Както щете, а на г-на Войникова тряба да се окачи голямото петало.

Ах, чедо мое, мълчанието е Христова добродетел - говорят духовниците на елеокожите вдовици, които се приготовляват да живеят о господе. Ех, мой синко, мълчанието е една от най-главните комерчески добродетели - говори пъповъзвишеното величество на своите подчинени, които му помагат да се кълне пред купувачите си и да лъже и с ушите си.

Хвалете и не бойте се.Хваленето не иска хляб и топли обуща, а за лъжите не вземат нито гюмрюк, нито бедел-парасъ.Вашата стока ще се продава без акциз и без полицейски надзор, следователно - вие и вашето домочадие можете да бъдете съвсем спокойни.

тежко ви и горко ви, ако похвалите някой сиромах, някой хъш или някой западнал търговец Ако направите подобно престъпление, то работата ви е спукана.

Александър Македонски с походите си преди толкова векове.Но там е варварството, там са укорите и проклятията, дето робът, човекът, като не чуят думите му, разума му, улавя се за крайност и се бори на живот и смърт, доколкото му позволяват средствата, които са низки, защото са малки, а малки само затуй, защото им са ги отнели господарите.

Като че Наполеон, в името на цивилизацията и Вилхелм, в името на божия промисъл, не направиха повече зло, повече варварство в 19-ий век, отколкото напр.